Jak se fotí fineart – Persefona

Spousta lidí se mne ptá, jak vlastně vznikají mé nejnovější fotografie. Nechala jsem si od svého kamaráda fotografa Honzy nafotit zákulisí, abyste viděli, jak může takové focení probíhat. Tato fotka je ve skutečnosti jedna z mých nejjednodušších. Jednalo se spíš o menší improvizaci v rámci zimní procházky s úžasnou fotografkou Eliškou. Využila jsem prostředí bílé zasněžené přírody a světle hnědých stromů s kontrastem černé, která k podsvětí patří.

Kdo zná mou sérii Antiky, jedná se o spojení malby s fotografií. Fascinují mne antické sochy, jejich dokonalost, bezchybné pózy a výrazy. Sochy jsem vytvořila z lidí klasickou malbou na tělo (body painting). Nejedná se tedy o saturaci barev ve Photoshopu, jak si někdo může myslet.

Foto pozadí si vždy vyrábím a maluju sama, stejně tak jako kulisy nebo různé předměty. Tento portrét je výjimkou, protože jsem využila zimní přírody. Antickou mytologii v této sérii propojuji s moderní dobou v kontrastu s malbou a uměním starých mistrů.

Persefona

Persefona, též Persefoné nebo Persefoneia (latinsky Proserpina), je v řecké mytologii dcera nejvyššího boha Dia a bohyně Démétry a manželka vládce podsvětí Háda. Persefona je krásná dívka, snad právě proto ji Zeus slíbil za ženu svému bratru Hádovi, bohu podsvětí. Její matka Démétér o tomto slibu nic netušila. Těšilo ji sledovat svou krásnou dceru ve hrách s vílami, těšit se z krásných květů. Právě v takové chvíli se před ní jednou otevřela země, z propasti se vyřítil se svým černým vozem Hádés, dívku strhl na vůz a ujížděl pryč. Než se někdo stačil vzpamatovat, byla pryč.

Fotografie ze zákulisí: Jan Michalička
Zdroj: Wikipedie

There are 12 comments on Jak se fotí fineart – Persefona

Leave a Reply