Jak se obléct na focení?

Nejčastějším dotazem zákazníků bývá vždy to, co si mají připravit s sebou na focení. Ať už se fotí v exteriéru nebo v interiéru, vždy je dobré oblečení a doplňky sladit tak, aby ladily s výsledným záměrem fotky. V dnešním článku se nebudeme věnovat složitějším projektům (jako například mým fineart obrazům), ale poradím vám pár tipů ohledně outfitu vhodného pro rodinné, těhotenské, párové focení, stejně tak to platí i pro lifestyle fotky u vás doma, newborn nebo focení dětí.

Pro ženské portréty a boudoir focení platí trochu jiná pravidla, ty si můžete přečíst v mém článku „Co je boudoir focení„?

Jaké oblečení je ideální na focení?

Když si nevíte rady, tak volte rozhodně základní barvy jako jsou černá a bílá. Stejně tak dobře poslouží šedá, béžová i světle hnědá. Tyto barvy se dají snadno sladit a vypadají dobře v podstatě na každém z vás. Když si nejste jistí výběrem kalhot, obyčejné rifle můžou být vhodnou volbou, pokud k nim doladíte zbytek oblečení.

Příjemné barvy jsou i světlé pastelové (světle modrá/zelená/žlutá, starorůžová apod.). Poslední dobou jsou hodně v módě a můžete je vidět na spoustě fotografií třeba na Pinterestu. Při focení v exteriéru je dobré přizpůsobit se také ročnímu období. Na podzim můžete volit barvy sytější jako je červená, hnědá, žlutá apod.

Při skupinovém focení je vhodné, abyste se barevně sladili. Pokud si jeden z vás oblékne například červenou mikinu, bude to na fotografii působit rušivým dojmem.

Spoustu fotek dělám po předchozí dohodě se zákazníkem i do černobílé varianty. V tom případě, si s barvou nedělejte velkou hlavu.

Pokud si nevíte opravdu rady, na Pinterestu najdete řadu tabulek ideálních barevných kombinací.

 

Čemu se při focení vyhnout?

V prvé řadě se snažte nenosit oblečení, na kterém jsou různé nápisy, výrazné vzory nebo obrázky. Velmi to odvádí pozornost od hlavního objektu fotografování, kterým jste vy sami.

Stejné pravidlo platí i pro focení miminek. Čím jednodušší obleček zvolíte, tím lépe. Fotka potom vypadá přirozeně a vyhneme se kýčům. Stejně tak si nedělejte hlavu s výběrem botiček. Děti fotím zásadně bosy.

Pravidlo jednoduchosti platí univerzálně pro všechny kategorie fotografování. Co se týká líčení, volte opět jednoduchost. V případě, že si nevíte rady, máte možnost využít služeb mé vizážistky. Přehnané líčení může totiž zkazit celou fotku.

Dobrá nálada nadevše

Nakonec rada na závěr. Zvolte typ oblečení hlavně takový, abyste se v něm cítili pohodlně a focení si užili!

Share: