O mně


Jmenuji se Zuzana Fajmonová a sídlím v Liberci. Po domluvě přijedu ráda kamkoliv. Nejčastěji fotím ženské portréty, svatby a rodinné foto. V posledních letech jsem se také začala věnovat natáčení videí. Převážně to jsou svatby a hudební videoklipy.

KONTAKT
fajmonovaz@gmail.com
722 710 887
Facebook

Fotografka/Kameramanka

Zuzana Fajmonová


Fotografie je umění i řemeslo. Proto se intenzivně věnuji studiu, protože neustále je kam se posouvat.

Fotografie je umění i poctivé řemeslo zároveň, které bychom měli studovat roky a vlastně nikdy nepřestat, protože stále je kam se posouvat. Proto se studiu fotografie věnuji již nějaký rokem.

Momentálně frekventuji dálkové studium fotografie u Liberecké školy fotografie, mám za sebou dvě profesní rekvalifikace i krátkodobé kurzy fotografie zaměřené na svatby, portréty, produkty, ovládání fotoaparátu nebo ovládání světla či ateliérové techniky.

I přes to, že mám vystudovanou vysokou školu ekonomickou v Itálii, umění jsem vždy měla ráda a v dětství jsem se mu hodně věnovala. Až před pár lety jsem ale došla k tomu, že cítím silnou potřebu se k němu vrátit, protože to je to, co mne opravdu v životě baví a neskutečně mě naplňuje.

Jaký je můj styl focení? Pravděpodobně nejdu s módou, ale o to více se snažím dělat věci kvalitně a po svém. Snažím se zachytit na fotografiích přirozenost a reálné emoce. Nemám ráda nucené nebo strojené pózy, kýče a hromadné focení, kde chybí jakákoliv kreativita nebo originalita. Proto u mne nečekejte “tématická” vánoční/podzimní, protože je neuznávám. Lidé se střídají na stejném místě po 20 minutách a odnáší si v podstatě stejné fotografie, jako ti před nimi, častokrát známí či přátelé. Pozadí bývá nakreslené a dekorace jsou umělé.

Já miluji přirozenost a proto se každému zákazníkovi věnuji individuálně. Chci vás poznat, strávit s vámi nějaký čas a nafotit vás přesně takové, jací jste. Chci, aby na fotografiích nebyly pózující figuríny, od kterých chci jen nucený úsměv do fotoaparátu, ale opravdoví lidé s reálnými emocemi. Chci, abyste si se svými dětmi, partnerem, rodinou…povídali, hráli si, smáli se.

Ráda přijedu k vám domů, abyste se cítili co nejpohodlněji a fotografie tak získají na autentičnosti. Napište mi a ráda se domluvím na čemkoliv, co si budete přát nafotit nebo natočit.