Svatební fineart portrét

Co je fineart fotografie?

Fineart neboli krásné umění je označení pro fotografii, která má za cíl být především uměleckým výtvorem. Přenáší vizi fotografa jako umělce, který pohlíží na svět zcela odlišným způsobem. Zaměřuje se na něco víc než jen ztvárnění samotné reality. Pokouší se zprostředkovat dojem, emoce, osobní pohled. Tento směr zažívá poslední dobou obrovský úspěch světového měřítka.

Jelikož mne odmala zajímala malba, nadchla mne možnost tvořit umění spojené s malbou a fotografií zároveň. Inspiruji se světovými malíři, procházím historické fotografie a obrazy. V čem spočívá krása mých fineart portrétů? Připomínají totiž až neskutečně reálně malovaný obraz. Každý portrét je originál.  Neupravuji je přes žádný filtr nebo preset. Jedná se opravdu o malbu, ale ne o tu klasickou, kterou známe, ale o moderní elektronickou formu malířství. Každou fotografii bych proto znovu stejně nikdy upravit nedokázala.

Svou vášeň pro historické portréty promítám také do svatební fotografie. Na svatbách vyhledávám staré půdy, obyčejná okna a denní světlo, které mají svou neopakovatelnou atmosféru. Mou oblíbenou lokalitou bývají i hrady, zámky a zříceniny. Většinou mi také postačí i zámecká zeď nebo schodiště.

Jak se tvoří umělecký svatební portrét?

Možností je hned několik. Někdy je možné to stihnout v rámci celodenního svatebního focení. V kratším časovém úseku bychom na to nenašli bohužel dostatek času. Proto tuto možnost nabízím pouze nevěstám, které si vyberou minimálně 12h fotografování. V rámci předsvatební schůzky probereme možnost tvorby fineart portrétu. Pro tvorbu svatebního portrétu potřebuji znát lokalitu a především časové možnosti nevěsty a ženicha. Ideální místo na focení se dá najít v místě svatby, někdy je ale také dobrá varianta popojet někam dál.

Pokud se nechcete v den svatby stresovat, zda portrét stihneme či nikoliv, je tu možnost samotného fotografování i mimo svatební den.

Svatební umělecké portréty vznikají stejně tak jako mé fineart portréty. To znamená, že připomínají spíše malbu než běžnou fotografii. To dává vašim svatebním fotkám naprosto unikátní rozměr, který žádní svatební fotografové nenabízí. Samotná retuš a malování štětcem zabere několik hodin práce, někdy i desítky. Výsledek je portrét nevěsty samotné či s ženichem.

Originální obraz, který bude zdobit váš dům na věky.

Pro více informací a sestavení individuálního ceníku mne neváhejte kontaktovat.

Share:

Leave a Reply