Svatební foto a video – v jednom

Svatební den je nezapomenutelný okamžik a uteče tak rychle, že si toho ani nevšimnete. Všechny vzpomínky se vám znovu vybaví až při prohlížení fotografií nebo shlédnutí videa. Někdy si svatebčané nejsou jisti, zda zvolit služby fotografa či kameramana. Přeci jenom každá z těchto položek zabírá významné místo v rozpočtu. V prvé řadě bych chtěla říct, že nejdůležitější při rozhodování je vaše samotná představa o svatebním dnu a o tom, v jaké formě byste chtěli mít uchované vaše vzpomínky.

Na základě vaší představy potom kameraman/fotograf sestavuje cenový balíček. Co se týče fotografií, cena je většinou daná dle počtu hodin strávených na svatbě + další faktory, kterým se v tomto článku nebudu zatím věnovat. Co se týče videa, bývá to s cenou poněkud složitější. Základní balíčky se samozřejmě mohou odvíjet od časové relace, ale je zde spousta dalších faktorů. Jiná bude cena za natočení obřadu pouze ze stativu, jiná naopak při tvorbě svatebního příběhu na míru z celého dne, společně se záběry z dronu, doplněné o záběry natočenými mimo svatební den, např. předsvatební rande, lifestyle záběry z vašeho společného života před svatbou.

Foto a video ze svatby od jednoho člověka?

Je vůbec možné, aby jedna osoba zároveň svatbu fotila i točila? Ano, možné to samozřejmě je. Má to své výhody, ale i nevýhody. Jednou z výhod je rozhodně rozpočet. Někteří svatební fotografové nabízejí současně balíčky, ve kterých je zahrnuté také svatební video. Cenově vás takový balíček přijde samozřejmě lépe než kdybyste měli profesionály dva. Další výhodou jaké to, že nemusíte dlouho dopředu shánět na stejný termín dvě služby, stačí vám pouze jedna rezervace. Poslední výhodou jaké osobitý styl umělce, který se prolíná jak fotografií, tak i videotvorbou. Pokud se vám tedy jeho tvorba líbí, určitě budete spokojeni s obojím.

Je ale také dobré vědět, že to přináší i své nevýhody. Jeden člověk se nemůže ve stejnou chvíli nacházet na více místech. Ve stejnou chvíli, na konkrétním místě a v dané kompozici udělá fotku a video záběr. To znamená, že nemůžete mít například natočený první polibek z blízka a zároveň například z druhé strany z balkonu. Svatební den je velmi složitá a časově náročná reportáž. Ve stejnou chvíli se můžou dít na různých místech odlišné, důležité momenty, které je třeba zachytit. Samozřejmě zkušený fotograf dokáže být velmi pohotový a ví předem, co čekat a podle toho také přebíhá v průběhu svatby celý den z místa na místo a zvládne udělat i video záznam. Vždy je ale z hlediska kvality výstupu lepší mít na fotku i video dvě osoby. Další důvod, proč je to lepší je i z hlediska techniky. Spousta záběrů se dá natočit z ruky nebo ze stativu, ale zkušený kameraman může mít techniku rozšířenou o letecká práva na dron, gimbal nebo jiný stabilizátor, který fotograf na svatbě nepotřebuje. Takové záběry vám svatební film rozhodně okoření, samozřejmě se na tom ale promítne finální cena za video.

Pokud si vyberete dva odlišné dodavatele, tak nejlepší možnost je ta, že už dlouhodobě pracují v páru. Znají se, mají svůj systém a nepřekáží si vzájemně v záběrech.

Jak může vypadat svatební balíček foto a video?

Jelikož se fotografií i videem zabývám podobně dlouhou dobu, jsem schopná vám službu foto/video nabídnout. Je potřeba na osobní schůzce probrat vaši představu a společně doladit detaily. Řeknu vám, co je reálné a co naopak není. Podle toho vám připravím výhodnější cenový balíček za obě služby v jednom. Některé záběry je například možné udělat ještě před svatbou, některé klidně až po svatbě. Nemusíte se tedy bát, že byste něco propásli. Spousta věcí se dá doladit mimo svatební den.

Takto může vypadat svatební balíček foto + video. Krásná svatba Danči a Petr v Lázních Libverda. Kompletní fotogalerii najdete ve svatebních příbězích.

Share:

Leave a Reply