Obchodní podmínky

01

objednávka

Termín, čas a druh fotografování/videotvorby si domlouvejte:
– telefonicky: 722 710 887
– e-mailem: fajmonovaz@gmail.com

Platí až vzájemně potvrzená rezervace.
Potvrzením e-mailu (příp. jiné formy potvrzení objednávky) s objednávkou klient vyjadřuje souhlas s obchodními podmínkami, které jsou nedílnou součástí smlouvy o provedení fotografických služeb/služeb kameramana.

Přečtěte si také prosím zásady ochrany osobních údajů.

02

platba

Cena balíčku je splatná v den fotografování/natáčení (pokud není uvedeno jinak ve smlouvě o službách fotografa/kameramana).
U platby převodem nejsou poskytnuty náhledy fotografií ani započaty retuše do doby, kdy je fakturovaná částka připsána na účet.

U svatebního fotografování/natáčení je vybírána rezervační záloha rovna 30% celkové částky (pokud se strany nedohodnout jinak). Slouží pro závaznou rezervaci svatebního termínu. Záloha je nevratná. Svatební fotografování/natáčení zahrnuje předsvatební schůzku a sepsání smlouvy (pokud se strany nedohodnou jinak).

03

výběr fotografií a video záběrů k úpravám

Výběr fotografií/záběrů k úpravám
Výběr fotografií provádí fotograf nebo klient sám po předchozí domluvě z náhledů ošetřených vodoznakem v malém rozlišení (neplatí u svateb – výběr fotografií i video záběrů provádí pouze fotograf).

Náhledové fotografie jsou určeny výhradně pro výběr k následné retuši a úpravám. Ty provádí fotograf dle vlastního autorského stylu a cítění, pro který si jej klient sám vybírá (platí pro foto i video). Náhledové fotografie jsou v malém rozlišení, opatřeny vodoznakem a jsou bez autorských úprav. Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. je zakázáno upravené fotografie i video záběry jakkoliv dále upravovat nebo používat bez písemného souhlasu fotografa.

Náhledy fotografií jsou po předchozí domluvě umístěny online do webové galerie s možností označení fotografií vybraných k úpravám.

04

Dodací lhůta

Dodací lhůta hotových fotografií je 10-12 týdnů od fotografování pokud fotografie vybírá fotograf. V případě výběru klientem ode dne zaslání výběru. Je možné připlatit si za expresní dodání fotografií do 2 pracovních dní (neplatí pro svatební fotografie).

Během svatební sezóny může být lhůta dodání fotografií/videa delší.

Svatební fotografie/videoklip jsou dodány v rozmezí 10-12 týdnů, dle vytíženosti fotografa může být termín dodání i delší.
Dodací lhůta hudebního klipu je 10-12 týdnů, pokud není dohodnuto jinak s klientem.

Hotovou zakázku si můžete vyzvednout osobně či elektronicky přes Úschovnu.

V případě nemoci a jiných provozních potíží je dodací lhůta úměrně prodloužena.

05

Workshopy

Provozovatel zajišťuje výhradně workshopy a kurzy uvedené v nabídce provozovatele na internetových stránkách www.fotofa.cz .Tyto se konají pod vedením lektora.

1. Provozovatel je oprávněn, s čímž zákazník souhlasí, kdykoliv zrušit konání workshopu či kurzu a to zejména v těchto případech:

A)  lektor nebude schopen z důvodu pracovní neschopnosti či jiného závažného důvodu zajistit vedení workshopu či kurzu. Konání workshopu či kurzu bude bránit jiná závažná překážka (např. vyšší moc).

Zákazník má v tomto případě nárok na výběr nového termínu konání na návrh provozovatele. 

2. Nedostaví-li se zákazník na workshop je provozovatel oprávněn započíst storno poplatek na kurzovné uhrazené zákazníkem.

Po odhlášení již zapsaného workshopu je storno poplatek 0% z ceny kurzu v době 20 a více dnů od konání kurzu, semináře nebo workshopu. V době od 20 dnů do 14 dnů před zahájením workshopu je storno poplatek 50% z ceny kurzu, 14 dnů až 7 dnů je storno poplatek 75% z ceny kurzu. Méně než 7 dnů před zahájením kurzu je storno poplatek 100% z ceny kurzu.

06

příplatky

Doprava v Liberci je zdarma, mimo Liberec si účtuji 10Kč/km. Parkovné není započteno v ceně dopravy. Fotografie i videa jsou předávány v digitální podobě. Dle dohody je možnost přiobjednání i tištěných fotografií v dárkovém balení (pokud již nejsou zahrnuty v balíčku).

Každá další započatá hodina nad rámec svatebního balíčku – 1.900 Kč.

Předsvatební/svatební focení je možné darovat formou dárkového poukazu.

V případě zájmu je možné si připlatit za gravírování, případně dárkový box z jiného materiálu.

Fotky jsou zpravidla tištěny na prémiový papír v minimálním formátu A4, luxusní svatební balíčky zahrnují tištěné fotografie ve výstavním formátu 30×45 na exkluzivním papíru ze 100% bavlny.

07

Retuš fotografií/úprava videa

Základní úprava portrétních fotografií zahrnuje ořez, základní retuš pleti, úpravu stínů, světel. Za složitější retuše je možno si připlatit dle individuálního nacenění (patří mezi ně vyhlazení vrásek, úprava proporcí, nadstandardní vyhlazení pleti aj.). Cena základní retuše je zahrnuta v ceně vybraného balíčku. 

Reklamní retuš je individuálně naceněna, cena za 1ks fotografie začíná na 1.500 Kč. Cena se odvíjí dle složitosti úprav, projektu. Dodatečné úpravy jsou naceněny individuálně, min. 500 Kč za každou fotografii.

Úprava videa zahrnuje střih, colorgrading, výběr vhodné audio stopy – mluvené slovo, výběr vhodné podkresové skladby (kameraman vybírá výhradně autorské písně z předplacené audio knihovny).

Retuš fotografií/úprava videa (svatební, portrétní) je prováděna dle uměleckého cítění fotografa/kameramana pro který si jej klient vybírá. Úpravy jsou součástí autorské tvorby a osobního stylu fotografa/kameramana, pro který si jej klient vybírá. Výsledný vzhled fotografií či videa není tudíž upravován dle následného přání klienta (pokud není před objednáním služeb fotografa/kameramana dohodnuto jinak).

 

08

Zálohování dat a použití

Vzniklé fotografie/videoklip jsou určeny pouze pro osobní účely, není-li ve smlouvě uvedeno jinak. Veškeré publikování v časopisech a jiných mediích je potřeba předem oznámit.

Veškeré fotografie/video záběry jsou majetkem fotografa a klient není oprávněn je použít pro komerční účely nebo prodej třetí straně bez písemného souhlasu fotografa. Komerční focení/natáčení hlaste předem.

Fotograf/kameraman má právo (po odsouhlasení klientem) využít fotografie/video pro vlastní obchodní účely (web, články, propagační materiály, reklama, výstavní činnost, sociální sítě atd.), není-li ve smlouvě uvedeno jinak.

Hotové fotografie/video záběry jsou zálohovány 1 týden od předání fotografií/videa. Potom jsou smazány. Klientovi se doporučuje data zálohovat na více místech a úložištích.

Klient má k dispozici 1 měsíc od svatby vlastní online webovou galerii (platí pro fotografie) pro své rodinné příslušníky a známé.

09

Hotové fotografie/video

Neupravené fotografie/video záběry neposkytuji. Výběr svatebních fotografií/video záběrů provádí fotograf/kameraman.

Výběr záběrů pro tvorbu hudebních klipů/reklamních videí vybírá kameraman sám, pokud není domluveno jinak předem na předchozí přání klienta. 

Množství odevzdaných fotografií (v digitální či tištěné podobě) a délku svatebního klipu určuje fotograf/kameraman.