Obchodní podmínky

Zásady ochrany osobních údajů

Přečtěte si také prosím zásady ochrany osobních údajů.

Objednávka

Termín, čas a druh fotografování/videotvorby si domlouvejte:
– telefonicky: 722 710 887
– e-mailem: fajmonovaz@gmail.com

Platí až vzájemně potvrzená rezervace.
Potvrzením e-mailu (příp. jiné formy potvrzení objednávky) s objednávkou klient vyjadřuje souhlas s obchodními podmínkami, které jsou nedílnou součástí smlouvy o provedení fotografických služeb/služeb kameramana.

Platba
Cena balíčku je splatná v den fotografování/natáčení.
U platby převodem nejsou poskytnuty náhledy fotografií ani započaty retuše do doby, kdy je fakturovaná částka připsána na účet.

U svatebního fotografování/natáčení je vybírána rezervační záloha rovna 30% celkové částky (pokud se strany nedohodnout jinak). Slouží pro závaznou rezervaci svatebního termínu. Záloha je nevratná. Svatební fotografování/natáčení zahrnuje předsvatební schůzku a sepsání smlouvy (pokud se strany nedohodnou jinak).

Výběr fotografií/záběrů k úpravám
Výběr fotografií provádí fotograf nebo klient sám po předchozí domluvě z náhledů ošetřených vodoznakem v malém rozlišení  (neplatí u svateb – výběr provádí pouze fotograf).
Náhledové fotografie jsou určeny výhradně pro výběr k následné retuši a úpravám. Ty provádí fotograf dle vlastního autorského stylu a cítění, pro který si jej klient sám vybírá. Náhledové fotografie jsou v malém rozlišení, opatřeny vodoznakem a jsou bez autorských úprav. Dle autorského zákona č. 121/2000 Sb. je zakázáno tyto fotografie jakkoliv dále upravovat nebo používat bez písemného souhlasu fotografa.

Náhledy fotografií jsou po předchozí domluvě umístěny online do webové galerie s možností označení fotografií vybraných k úpravám.

Dodací lhůta
Dodací lhůta hotových fotografií je 10-12 týdnů od fotografování pokud fotografie vybírá fotograf. V případě výběru klientem ode dne zaslání výběru. Je možné připlatit si za expresní dodání fotografií do 2 pracovních dní (neplatí pro svatební fotografie).

Během svatební sezóny se může být dodání fotografií delší.

Svatební fotografie/videoklip jsou dodány v rozmezí 10-12 týdnů, dle vytíženosti fotografa může být termín dodání i delší.
Dodací lhůta hudebního klipu je 10-12 týdnů, pokud není dohodnuto jinak s klientem. 

Hotovou zakázku si můžete vyzvednout osobně či elektronicky přes Úschovnu.

V případě nemoci a jiných provozních potíží je dodací lhůta úměrně prodloužena.

Hotové fotografie/video
Neupravené fotografie/záběry neposkytuji. Výběr svatebních fotografií/záběrů provádí fotograf/kameraman.
Výběr záběrů pro tvorbu hudebních klipů vybírá kameraman sám, pokud není domluveno jinak předem na předchozí přání klienta.

Doprava v Liberci je zdarma, mimo Liberec si účtuji 10Kč/km. Neupravené fotografie neposkytuji. Fotografie jsou předávány v digitální podobě. Dle dohody je možnost přiobjednání i tištěných fotografií v dárkovém balení (pokud již nejsou zahrnuty v balíčku).

Každá další započatá hodina nad rámec balíčku – 1.500 Kč.

Předsvatební/svatební focení je možné darovat formou dárkového poukazu.

Pokud není uvedeno jinak, množství odevzdaných fotografií v digitální či tištěné podobě určuje fotograf. Dárkovou krabičkou se rozumí dřevěný box ve formátu A4. V případě zájmu je možné si připlatit za gravírování, případně dárkový box z jiného materiálu.

Fotky jsou zpravidla tištěny na prémiový papír v minimálním formátu A4, luxusní svatební balíčky zahrnují tištěné fotografie ve výstavním formátu 30×45 na exkluzivním papíru ze 100% bavlny.

Retuš fotografií/úprava videa
Zahrnuje ořez, základní retuš pleti a rušivých elementů na fotografii, úpravu stínů, světel. Za složitější retuše je možno si připlatit dle platného ceníku (např. úprava proporcí, nadstandardní vyhlazení pleti aj. dle dohody).

Retuš fotografií/úprava videa je prováděna dle uměleckého cítění fotografa. Je součástí jeho autorské tvorby a osobního stylu, pro který si jej klient vybírá. Výsledný vzhled fotografií či videoklipu není tudíž upravován dle následného přání klienta (pokud není předem dohodnuto jinak).

Zálohování dat a použití
Vzniklé fotografie/videoklip jsou určeny pouze pro osobní účely, není-li ve smlouvě uvedeno jinak. Veškeré publikování v časopisech a jiných mediích je potřeba předem oznámit.

Veškeré fotografie/video záběry jsou majetkem fotografa a klient není oprávněn je použít pro komerční účely nebo prodej třetí straně bez písemného souhlasu fotografa. Komerční focení/natáčení hlaste předem.

Fotograf/kameraman má právo (po odsouhlasení klientem) využít fotografie/video pro vlastní obchodní účely (web, články, propagační materiály, reklama, výstavní činnost, sociální sítě atd.), není-li ve smlouvě uvedeno jinak.

Hotové fotografie/video záběry jsou zálohovány 1 týden od předání fotografií. Potom jsou smazány. Klientovi se doporučuje data zálohovat na více místech a úložištích.

Klient má k dispozici 1 měsíc od svatby vlastní online webovou galerii pro své rodinné příslušníky a známé.