Jak se připravit na

Boudoir 

Focení

Jak se připravit na boudoir focení?

Jednou z nejčastějších otázek mých klientek bývá, co si vzít za oblečení, jak je to s líčením, jestli mají donést nějaké doplňky, boty a spousta dalších dotazů. Připravila jsem tedy pro vás krátký seznam všeho potřebného k boudoir fotografování.

Jaké si vzít oblečení?

Ideální je vše, v čem se budete cítit pohodlně. Ale zároveň také, abyste se cítila krásná, sexy a smyslná. Oblečení by mělo být v souladu s vaší představou o finálních fotografiích. Někdo má raději ležérní styl připomínající domácí prostředí. Hodí se k tomu například volnější košile, župan, volná dlouhá trika apod. Někdo má raději bohatší styl. Mohou to být elegantní večerní šaty, šperky, boty na podpatku. Někdo naopak rád poodhalí více i když vše důležité je fotce decentně skryto. Tady vám postačí pouze spodní prádlo, průsvitná látka nebo jen prostěradlo.

Vyhněte se vzorovaným látkám s potisky nebo nápisy. Na focení je ideální jednobarevné oblečení, světlé pastelové barvy. Perfektní je vždy bílá či černá barva, nebo jedna výrazná barva, na kterou jste zvyklé (např. sytě červená).

Spodní prádlo by mělo být sladěné a být ve správné velikosti, aby se nikde nezařezávalo.

Detailní informace ohledně oblečení na boudoir focení najdete v mém článku.

Jaké si vzít doplňky?

Vezměte si s sebou náušnice, přívěsky, prstýnky. Vše, co se k danému stylu focení bude hodit. Vřele doporučuji také různé šátky a průsvitné látky. Boty na podpatku neodmyslitelně patří ke stylu boudoir. Můžeme se ale u některých fotografií obejít i bez nich. Často se ženy fotí také bos, vystihuje to přirozenou ženskou krásu.

Jak se připravit doma?

Před focením se zaměřte na drobné detaily jako je pečlivě provedená manikúra, vytrhané obočí, oholené nohy, umyté vlasy. Zní to jako samozřejmost, ale na fotkách může každý detail být vidět.

Nebojte se pupínků, akné, jizev a podobných vad na pleti. Se vším si poradíme a na fotkách si toho ani nevšimnete. Pokud ovšem máte například nějakou výraznou pihu či znaménko, které k vám neodmyslitelně patří, rozhodně je odstraňovat nebudeme, neboť fotografie tak ztrácí svou autenticitu. Mnoho věcí je samozřejmě na domluvě.

Zkuste se před focením vyvarovat nošení upnutého oblečení, které by vám v den focení mohlo vytvořit nehezké otlačeniny.

Nebuďte ve stresu a focení si přijďte užít! Budete v dámské společnosti a není rozhodně čeho se bát. Budeme si povídat a já vám s nejlepšími pózami vždy poradím. Chci, abyste se cítily přirozeně, jakoby jste byly doma v obýváku a válely se jednoduše na svém gauči nebo posteli ;-).

Nechte se zkrášlit

Správný make-up je při boudoir focení jedna z nejdůležitějších věcí, proto nabízím možnost využít služeb profesionální vizážistky i kadeřnice. Nalíčí vás a učeše přesně podle vašich představ a zároveň tak, abyste na fotografiích vypadaly co nejlépe. Stejně tak se s vizážistkou můžete domluvit na ideálním účesu, který vám bude slušet.

Zároveň si užijete péči a dopřejete si jeden den plný relaxu jen sama pro sebe.

boudoir | glamour

Chci krásné fotky!