Místo na svatbu v Libereckém kraji

Hledáte ideální místo na svatbu v Libereckém kraji a nevíte si rady? Ráda vám s tím pomůžu. Jelikož jsem liberecká fotografka, tak kromě toho, že svůj vlastní kraj docela znám, tak mám možnost během svatební sezóny navštívit spoustu krásných míst. Myslím si, že možnost nahlédnout tak trochu do zákulisí mého svatebního focení vám může pomoci s výběrem toho pravého místa na svatbu. Projdeme si společně některé krásné lokality a můžete se také nechat inspirovat na svou vlastní svatbu!

Zámek Vrchlabí

1. Pension U Větrné víly

Rodinný penzion v krásném prostředí. Ideální místo pro ty, co chtějí svatbu v přírodě, ve stodole a s ubytováním. Vše v jednom, to je to, co tento penzion nabízí. Dokonce jsou i baby friendly – mají tu pískoviště a malé dětské hřiště, skluzavku, trampolíny a dětské židličky. Výzdoba stodoly vypadala opravdu nádherně.

Svatební sál

U Větrné víly jsem fotila venkovní obřad Martině a Lubošovi. I přes černé mraky nám počasí dopadlo a sprchlo jen chvilku, během párového focení :-). S tím sem si poradila a použila na focení interiér penzionu. Byla jsem prý prvním fotografem, co novomanželé fotil uvnitř, ale mě místní prostory naprosto nadchly. Velká okna s přírodním světlem, krásný provence nábytek a pod střechou jsme využili schodiště, kamenné zdi a přístřešku.

Nevěsta na židli
Nevěsta s ženichem

Fineart portrét nevěsty

Martině jsem také vytvořila originální fineart portrét. Využila jsem místních prostor, denního světla z okna a obyčejné pohovky v jejich pokoji. Portrét jsem potom několik hodin upravovala svým specifickým stylem, který připomíná malovaný obraz (ve skutečnosti jej také opravdu maluji, digitální formou). Tisk se provádí na speciální papír ze 100% bavlny na výstavní formát min. 30x45cm.

Tento portrét se umístil mezi TOP 20 nejlepších fotografií v celosvětové soutěži The International Society of Professional Wedding Photographers.
Umělecký portrét nevěsty

2. Apartmány Pecka

Apartmány Pecka jsou také skvělé místo na svatbu. Nacházejí se ve vesničce Janův Důl, kousek od Osečné, v krásném místě na samotě u lesa. Součástí je příjemná zahrada, kde se většinou konají venkovní obřady. Také zde nabízejí možnost přespání, mají kapacitu 34 lůžek. Máte tu také možnost přivést si vlastní občerstvení a nápoje.

Tipy na svatební focení

Velmi doporučuji venkovní obřad, místo je opravdu pěkné. Jediný, trochu rušivý element mohou být zaparkovaná auta, ale každý fotograf by měl být schopný se jim v záběru vyhnout, pokud zrovna neparkují přímo před terasou (to platí například pro cateringové společnosti), nebo je zakomponovat do záběru tak, že barevně scénu neruší.

Věru s Kubou jsem vzala na párové focení do krásné přírody v blízkosti Jenišovského rybníka.

3. Zámek Sychrov

Kdo by neznal zámek Sychrov! Pokud plánujete pohádkovou svatbu, tak Sychrov je určitě to pravé místo. Nabízejí tu hned několik různých variant na svatební obřad. Svatbu můžete mít venku v prostředí zámeckého parku, ale také v krásných historických prostorách zámku: v zámecká kaple, Alainův sál či zámecká galerie.

Tipy na svatební focení

Kromě klasických momentek na obřadním místě můžeme fotit prakticky kdekoliv v okolí zámku. Hezké fotky bývají v exteriéru v zámeckém parku, osobně mi jsou však velmi blízké také interiéry. Já jsem například využila chvilky, když svatební hosté vyšli po schodech ven a  vyfotili jsme s novomanželi pár portrétů uvnitř samotného sálu a v blízkých chodbách ;-).

Tipy na svatební hostinu

Mirka s Petrem si zvolili na svatební hostinu Hotel Orion v Bedřichově, kde měli domluvené také ubytování. Hotel Orion působí možná někdy trochu staře a neudržovaně, ale mě osobně se velmi líbí výzdoba interiéru. Už právě proto, že je stará :-). Je tu spousta krásných obrazů, dřevěné schodiště a sochy v antickém stylu doplněné přítmím.

Večer se jim o zábavu postarala liberecká kapela Aura.

4. Obří Sud v Lázních Libverda

Osobně tohle místo miluju. V prvé řadě je tu restaurace Obří Sud, kde mimochodem vaří naprosto skvěle a personál je vskutku milý. A potom je tu samotná kolonáda. Tohle místo je prostě dokonalé. Kolonády (z italského colonna, původně latinsky columna = sloup) existují již od 5.st. př. n. l. Až v 19.století se opět staly architektonickým prvkem v lázeňských městech. Historie tu na vás přímo dýchá a proto jsem vždy ráda, když některá nevěsta svolí k fotografování právě v Lázních Liberda.

Martina a Kuba měli obřad i oběd na Obřím Sudu. Bohužel zrovna byl únor a tak vydatné povodně, že se musel celý obřad přesunout dovnitř. Improvizovalo se, ale i tak to měli moc krásné. Potom jsme při tom největším dešti jeli fotit právě do Lázní Libverda, protože osobně si myslím, že mokrý les není zrovna moc romantické místo, zvlášť když se na vás ze všech stran valí proudy vody.

Výletní restaurace Obří sud
Nevěsta Martina v bílých šatech s ženichem pod deštníkem
Nevěsta Martina v bílých šatech na lavičce

5. Zámek Vrchlabí

Zámek ve Vrchlabí mne velice překvapil. Je to naprosto dokonalé místo, když hledáte klid, krásný zámecký park s vlastním rybníkem a toho nejlepšího kastelána a oddávající. Jelikož tu svatby nemají zas tak často, nemusíte se bát, že máte na obřad půl hodiny a pak honem další skupina. Panuje to opravdu velmi klidná a přátelská atmosféra.

Tipy na focení

Na focení si můžete vybrat jakékoliv místo. Park je rozlehlý a najdete tu velmi odlišná zákoutí. Stejně tak se dají využít třeba zdi samotného zámku nebo interiér. Jana a Libor sice umírali zimou, ale nakonec byli opravdu stateční, když se mnou zvládli oběhat celý zámecký park dokola, kvůli mým nápadům na fotky :-).