„Milovat někoho znamená být jediný, co vidí zázrak, který ostatní nevidí.“ 

Francois Mauriac

Otázky

Nejčastější otázky

Fotíš sama?

Na každou svatbu si s sebou beru svého skvělého asistenta. Je to má pravá ruka a díky němu máte jistotu dvojité zálohy fotografií, to je za mne velmi důležité. Společně pro vás nafotíme pestré svatební portfolio a hlavně mám volné ruce při tvorbě vašich uměleckých svatebních portrétů.

Jaká je cena za svatební focení?

V průběhu let jsem se naučila, že každá svatba je úplně jiná a každá nevěsta má jiná přání a potřeby. Z toho důvodu nabízím individuální kalkulaci ceny na míru každému. Cena se odvíjí od vzdálenosti (fotím po celém světě), délce služeb fotografa, exkluzivních přání jako například fotografování mimo svatební den, služby dalšího fotografa a další. Ceny začínají na 30 tisících.

Jak funguje rezervace termínu?

Abych vám mohla závazně rezervovat váš svatební termín, je potřeba společně podepsat rezervační smlouvu, ve které najdete napsané veškeré podmínky. Zaplatíte zálohu o výši 30% z celkové částky. Zbytek ceny zaplatíte až v den svatby nebo po svatbě.

Jak dlouho budeme čekat na fotky?

Na úpravě vašich fotografií si dávám velmi záležet. Pečlivě probírám všechny nafocené záběry a vybírám pouze top nejlepších, které nejlépe vystihnou váš svatební den. Preferuji kvalitu nad kvantitou. Některé fotky fotím záměrně s tím, že vím, jakým stylem je budu následně upravovat. Někdy mi úprava jedné fotky může trvat i hodinu, pokud se jedná o umělecký portrét. Nepoužívám žádné presety, které urychlí úpravy. To proto, že ke každé svatbě přistupuji individuálně. Každou ladím tak, aby se barvy nejlépe hodily k barvám svatby. Nechci, aby všechny svatby, které vyfotím, vypadaly jak přes kopírák s oranžovým filtrem. A na závěr také retušuji každou jednotlivou fotografii. Chci, abyste kromě reportážních fotek z vaší svatby měli i fotky, které si hrdě vystavíte na zeď, protože budou vynikat a budou pro vás mít uměleckou hodnotu. Proto počítejte, že fotky vám odevzdám v rámci 10-12 týdnů. Pokud  nemám vytíženou sezónu, je možné, že vám je stihnu upravit i dříve. Často posílám nevěstám pár fotek pro radost ještě před termínem. Jelikož mám ráda barvu i černobílou fotku, která má své osobité kouzlo a dokáže umocnit danou atmosféru, tak posílám mix obou variant. Podle toho, která varianta dané fotce více sluší.

Jakou používáš techniku?

Nepovažuji techniku za klíčovou, nejdůležitější je pro mne estetická nebo emotivní stránka snímku. Nicméně používám profesionální techniku značky Nikon (fullframe řada Z), vysoce světelné objektivy od značky Sigma i manuální a umělecké objektivy. Fotím dvěma těly, vždy mám náhradní baterie, paměťové karty a pravidelně servisovanou výbavu pro zachování plné funkčnosti. Fotím výhradně s mým asistentem, takže zajistím další zálohu dat a větší rozmanitost snímků ve vašem portfoliu.

Kolik dostaneme fotografií?

Množství odevzdaných fotografií z celého svatebního dne nemám pevně dané. Vždy dělám výběr toho nejlepšího a snažím se o co nejrozmanitější portfolio fotografií, které obsahuje jak umělecké portréty, tak i momentky, emoce a nejdůležitější okamžiky svatebního dne. V průměru můžete počítat minimálně 300-500 fotografií za celodenní fotografování.

Neradi jsme před kamerou

Věřte mi, málo lidí se cítí pohodlně před kamerou. Budeme si v průběhu svatebního dne jednoduše povídat. Uvidíte, že v přítomnosti vašeho partnera se uvolníte, ani nebudete vědět jak. Projdeme se spolu a uděláme přirozené momentky. Nechci, aby lidé koukali do objektivu a usmáli se na povel. Místo toho si povídáme jako staří známí a ono to vždycky přijde samo.

Co všechno najdeme ve svatebním filmu?

Natáčení svatby je vyprávění příběhu. Stejně tak, jak je tomu u filmu, tak mám připravený předběžný scénář a natáčím tak, aby byl film emotivní. Vybírám ty nejlepší okamžiky svatebního dne a skládám je do krátkého filmu. Ten trvá zhruba okolo 5-10 minut. Je to ideální délka, na kterou se rádi budete koukat zas a znova a také se do ní vejde to nejdůležitější. Při natáčení používám více kamer, přídavná světla a také mikrofony. Proto mé filmy obsahují kvalitní mluvené slovo, které dodá vašemu filmu autentickou atmosféru. Na podkres záběrů vybírám z autorských písní, které nejlépe vystihnou atmosféru vaší svatby. Všechny písně zakupuji v audio bankách a tudíž vaše video zahrnuje i autorská práva. Součástí mých videí je samozřejmě originální střih, nikdo přeci nechce stejné video jako všichni ostatní. A stejně tak i post proces, jehož součástí je colorgrading (barevná a světelná úprava videa), který podtrhne jeho vizuální formu. Takový proces trvá i dvakrát tak dlouho než samotné natáčení videa.

Nabízíš také svatební video?

Ano, nabízím také službu svatebního filmu. Video uchová vaše nejkrásnější vzpomínky ze svatebního dne mnohem lépe než samotné fotografie. Emoce jsou živé a neopakovatelné. Můžete se při shlédnutí videa stále vracet zpět ve vzpomínkách. Videa mají úžasnou atmosféru, která doprovází celý váš svatební den. Ráda si poslechnu všechny vaše představy a přizpůsobím natáčení vašim individuálním potřebám. Na osobní schůzce s vámi ráda proberu veškeré detaily.

Co když chceme službu foto + video?

Pokud však máte zájem o obě služby – focení i natáčení – tak pracuji v týmu buď s kolegou fotografem nebo kameramanem. Nikdy nedělám obě služby najednou v průběhu svatebního dne. Zakládám si na zachování vysoké kvality výsledného produktu.

Nechceme se fotit/natáčet dlouho

To je naprosto v pořádku. Svatbu máte jednou v životě a vaši kamarádi a rodina za vámi přijeli z daleka, aby si s vámi svatební den užili. Buď můžete využít možnosti focení/natáčení mimo svatební den nebo se jednoduše dohodneme, kdy bude ideální se na chvíli vytratit v průběhu svatby. Focení/natáčení často rozděluji na dva kratší úseky, abyste dlouho nechyběli. Většinou je ideální fotit se/natáčet před/po obřadu a pak k večeru, když je krásné měkké světlo. Na každé focení nám postačí i 30min. Někdy se stane, že je perfektní světlo v daný moment, a když chcete, můžeme si spolu „odběhnout“ na pár fotek/záběrů, třeba jen na pár minut.

Děláš i párové focení/video?

Ano, samozřejmě nabízím i předsvatební focení. Můžeme jej pojmout jakýmkoliv způsobem. V oblibě bývá klasické lifestylové focení doma u partnerů, v přírodě nebo na vaší vysněné lokalitě. Chcete se fotit v horách, u moře nebo historickém městečku třeba v Itálii? Ráda vám splním vaše přání. Poslední dobou bývá také velkým trendem předsvatební video. Můžete jej použít jako originální pozvánku, přidat jej hned na sociální sítě nebo váš svatební web. Shlédnout ukázku.

Jakou používáš podkresovou hudbu?

Standardně spolupracuji se dvěma audio bankami, kde si v rámci předplatného kupuji autorská práva na všechny použité písně. Ráda vám ale také nabídnu jedinečnou možnost mít svou vlastní autorskou píseň na míru. Můj manžel je profesionální muzikant a rád vám složí píseň na zakázku. Shlédnout jeho tvorbu.

Jak dlouho trvá tvorba svatebního filmu?

Jde o příběh, který se utváří již v tvůrcově mysli a končí postprocessem v pc. Ještě před natáčením se s vámi sejdu a probereme veškeré detaily ohledně vaší svatby a harmonogramu. V den svatby přijíždím na dané místo dříve tak, abych si dokázala naplánovat veškeré natáčení. V hlavě už mám díky naší schůzce předběžnou představu o tom, jak by mohl svatební film vypadat. Samotným natáčením v den svatby celý proces teprve začíná. Je zapotřebí najít dokonalou kombinaci písní, projít všechny záběry znovu a znovu a začít skládat příběh ve střižně. Jakmile je hotový hrubý střih, začnu pracovat také s efekty, nápisy, mluveným slovem, hudbou a hlavně nechám celý nápad na nějakou dobu uležet. Tento systém zaručí kvalitu výstupu, což platí i u fotografie. Následuje ladění střihu a konečně colograding. Každý jednotlivý záběr se upravuje zvlášť. Světla, stíny, barevné tóny. Na závěr se doladí detaily a je hotovo! Představte si tedy pod tím vším ideálně dva až tři měsíce práce.

K čemu jsou záběry mimo svatební den?

Obohatí váš svatební film. Utváří jedinečný příběh a atmosféru. Mimo jiné, pokud půjdeme natáčet klasické párové záběry ve svatebním outfitu, nemusíme je již natáčet v průběhu svatby. Ušetříte tím čas během svatebního dne a můžete se plně věnovat hostům. Pokud však zvolíte možnost lifestyle záběrů, budete mít jedinečný film o vás dvou. Půjdeme se spolu projít na místa, kam spolu rádi chodíte, můžeme být u vás doma a zachytit přirozené okamžiky nebo si svůj příběh můžete zakomponovat do jiného prostředí, které rádi navštěvujete (máte například společný koníček apod.). Je to jen na vás a já vám s tím ráda pomohu. Shlédněte si ukázku.

Kontakt