Jak se fotí fashion

Fashion
ICe series

Jak jsem fotila fashion sérii “Ice Series”? Práce na tomto projektu mne velmi bavila. Sestavila jsem skvělý tým lidí a jsem moc ráda, že jsem mohla spolupracovat s nadanými libereckými návrhářkami Aničkou Střídovou (šaty) a Denisou Markovou (šperky), studentkami magisterského oboru na Technické univerzitě v Liberci. Perfektní make-up i účes zajistila Violeta a velkou pomoc při práci v ateliéru zase Marek Pěkný a Tomáš Bonhard. Naprosto perfektní výkon měla talentovaná modelka Kateřina Procházková, zastoupená Elite Model Prague.

Tým

Violeta Stříbrná
Kateřina Procházková
Anička Střídová
Denisa Marková
Marek Pěkný
Tomáš Bonhard
Zuzana Fajmonová

Kategorie

Fashion
Backstage

Jak tato série vznikla?

Každému mému projektu předchází docela složitá příprava a plánování. Sepsala jsem pro vás v několika bodech pár tipů, jak takovýto projekt dát do kupy.

Než se dám do plánování, potřebuji dobrý nápad. A to je samozřejmě ta nejsložitější část. Díky návrhářce šperků Denise jsem ho měla ale téměř naservírovaný. Deny vyrobila sérii skleněných šperků, které svou metodikou výroby připomínají led. Poslala mi svou ročníkovou anotaci k souboru, kde popisovala šperky jako by to byly opravdové kousky ledu. Chlad, zima, mrznutí rukou, kloubů a obličeje v zimě byla pro ní inspirace při výrobě šperků. Když jsem to s ní konzultovala, došlo mi, že její nápad zhmotním. A mohla jsem začít plánovat.

Moodboard

Moodboard je vlastně takový vizuální plán toho, co budete fotit. Dnes už bez něj nedám ránu ani na menší focení. Díky němu nejen vím, co budu fotit, ale vím i jak bude celá scéna vypadat, jak ji budu svítit, jaké pózy budu chtít po modelce, budu vědět barevné ladění, prostor, co vzít sebou a další nutné informace.

Moodboard tvořím hlavně jako takový brainstorming. Dlouhodobě si ukládám nápady a když přijde ten správný čas, začnu je vytahovat a skládat vedle sebe. Většinou využívám Pinterest nebo Instagram jako zdroj inspirace. Fotky poskládám vedle sebe a nakonec přesně vím, jak bude výsledný projekt vypadat.

Skici

Na spoutu projektů si tvořím skici. Kreslím obrázky, ze kterých nikdo nedokáže pochopit, co se bude fotit. Pro mě to je ale dostačující bod, od kterého se při realizaci nápadu dokážu odpíchnout. 

tým

Na větší focení je tým lidí opravdu nepostradatelná položka. Donedávna jsem všechno dělala sama. Ano, dá se to zvládnout, ale na něco časem už prostě nestačíte. Neuhlídáte pózu, neudržíte si sami světlo, neuděláte tak perfektní make-up jako profík. Začnětě hledat ve vašem okolí. Já často spolupracuji s Markem a Tomem. Jsou to mí bývalí spolužáci ze studia fotografie. Jsou to chlapi, takže mají sílu, jsou techničtí a vidí to, co já nevidím. 

Realizace

Tuto sérii fotografií jsem se rozhodla nafotit v kostce ledu. Vyrobila jsem si ji v mém nově zřízeném malém ateliéru z alobalových fólií. Nebýt Marka a Toma, tak to asi sama nezvládnu. Někdy je moje představa přesahující mou schopnost ji zrealizovat :-). Proto potřebujete tým lidí. Malý ateliér bohatě na nafocený stačil. Svítila jsem záblesky v kombinaci s trvalým světlem. Díky tomu dokážeme malovat světlem. Je to světelná alchymie, ale neskutečně zábavná!

ledové šperky

Ledový šperky od Denisy jsou prostě originální. Proto jsem k nim zvolila i originální vizáž. Pomalovali jsme modelku stříbrnou barvou na tělo, aby ten chlad z fotografie byl cítit ještě víc. Barva svícení jsem také záměrně volila studené. Ale někdy jsem udělala i pár kombinací s teplejším odstínem.

Tip č.1

Zkuste svítit pouze ruční, ale výkonnou, baterkou.

tip č.2

Zkuste netradiční pózy.

Tip č.3

Pohrajte si s barvou.

backstage

V dnešní době je video snad důležitější než samotná fotka. Když můžete, točte. Během půldenního focení se dá natočit i krátké, ale přesto působivé video, které funguje jako perfektní promo pro všechny, kdo na projektu spolupracovali.

Napsali o mně!

Napsali o mě krásný příspěvek na Czech Industry! Moc mě potěšilo, že byl tento soubor vybrán touto organizací, která podporuje české umělce.

Tahle věta je prostě úžasná:

“Zuzka, jak lze vidět, je velkou nadějí pro český módní průmysl a předpovídáme jí slibnou budoucnost v rámci fotografické spolupráce s firmami, které produkují módu nebo připravují stránky módních časopisů”. 

další projekty

Zajímají vás další kreativní projekty, kterými se můžete nechat inspirovat?

foto+video pro deny grigorik

workshop kreativní svícení

chcete se mnou také spolupracovat?
Napište mi!

Vytvořím projekt na míru vašim potřebám.