Deny Grigorik – pole dance tanečnice

Taneční promo
fotografie

Práce na tomto projektu mne neskutečně bavila. Deny Grigorik je tanečnice, choreografka, lektorka exotik pole dance a stylu frame up. Také několikanásobná vítězka v Czech Pole Art. Deny mě oslovila, protože hledala kreativce, který pro ni vytvoří zcela originální promo fotografie, které ještě v portfoliu nemá. Podmínkou bylo dát hlavně důraz na taneční boty a uměleckou stránku fotografie.

Kategorie

Taneční foto
Fashion

Jak tento projekt vznikal?

Každému mému projektu předchází docela složitá příprava a plánování. Sepsala jsem pro vás v několika bodech, jak probíhala příprava na tento projekt.

Před každým projektem začínám plánování brainstormingem a tvorbou moodboardu, který mi pomáhá ukázat klientovi mou vizi. Procházím inspiraci především v zahraniční reklamní a fashion fotografii, v dějinách umění a na Pinterestu, kde si nápady řadím dle jednotlivých projektů. 

Nápad na realizaci fotografií inspirovaných kubismem nosím v hlavě už více než rok. Díky Deny jsem měla možnost tento nápad detailněji rozpracovat. Tak vznikla Kostka (viz příběh kostky v backstage videích). Co myslím tou kostkou? Napadlo mne vyrobit si v ateliéru obří rekvizitu, do které se vejde člověk, ale ne zcela. Chtěla jsem, aby měla Deny troché méně místa než opravdu potřebuje a byla tam lehce ztísněná. Důvod? Aby vynikly taneční pózy, boty a hlavně, protože mám strašně ráda netradiční pózy ve fotografii. Čím “divnější” tím lepší :-).

Moodboard

Moodboard je pro mne plán toho, co budu fotit. Dnes už bez něj nedám ránu ani na menší focení. Díky němu nejen vím, co budu fotit, ale vím i jak bude celá scéna vypadat, jak ji budu svítit, jaké pózy budu chtít po modelce, budu vědět barevné ladění, prostor, co vzít sebou a další nutné informace.

Moodboard je pro mne také forma brainstormingu. Dlouhodobě si ukládám nápady a když přijde ten správný čas, začnu je vytahovat a skládat vedle sebe. Fotky poskládám vedle sebe a nakonec přesně vím, jak bude výsledný projekt vypadat. 

Moodboard pro Deny byl laděný do tyrkysovo-oranžové barvy, s extravagantním líčením, účesy i barevně výraznými outfity a samozřejmě s pózami, težko proveditelnými běžným člověkem, které ale pro profi tanečnici nejsou žádný problém.

tým

Na každé větší focení je spolupráce s dalšími profíky nepostradatelná položka. Donedávna jsem všechno dělala sama. Ano, dá se to zvládnout, ale na něco časem už prostě nestačíte. Někdy si neuhlídáte pózu, neudržíte si sami světlo, neuděláte tak perfektní make-up jako profík. Jsem strašně ráda, že si s sebou Deny na líčení přivedla Andělku. Je to neskutečně skvělá make-up artist. Andělka je ke všemu vícenásobná mistryně ČR a vícemistryně světa v make-up

Realizace

Celému focení předcházela výroba Kostky. Do výroby jsem zapojila celou svoji rodinu :-). Díky mému skvělému manželovi jsem dokázala zrealizovat tuhle představu. Výroba trvala několik dní. Začala jsem plánováním ideální velikosti, která nakonec byla 160 cm na všechny strany. Deny má totiž i s botama skoro 2m, takže mi vycházela tato velikost jako ideální na můj záměr. Můž si v truhlárně nechal nařezat dřevo, společně jsme desky namontovali k sobě a na závěr jsem ji ještě vymalovala na tyrkysovou barvu, která byla stěžejní pro můj moodboard.

Taneční boty

Poledance boty se často označují i jako “high heels” a jsou to speciálně navržené boty na exotic pole dance. Na noze vypadají skvěle, přidají vám asi dvacet čísel a dle Deny jsou dokonce pohodlné!

Deny si přála boty zvýraznit jak to jen šlo.

líčení na focení

Na naše focení jsme vyzkoušeli hned tři odlišné líčení, vyměnili několik různých outifů a také práce se světlem i rekvizitami byla pro každý look jiná.

Přirozený make-up

Zkuste svítit pouze ruční, ale výkonnou, baterkou.

Make-up zlaté osmdesátky

Tohle mě vážně bavilo!

Crazy look

Líčení ve stylu panenky s extravagantním nádechem.

backstage

Amazing photographer, all my recomendations! Great ideas, creativity, great communication and everything was as told. Top of the top!

Deny Grigorik

další projekty

Zajímají vás další kreativní projekty, kterými se můžete nechat inspirovat?

módní editorial - ice series

Promo fotky pro kadeřnice

chcete se mnou také spolupracovat?
Napište mi!

Vytvořím projekt na míru vašim potřebám.