fashion editorial

Srdcová
Královna

Jak jsem fotila fashion sérii “Srdcová Královna”? Práce na tomto projektu mne velmi bavila. Sestavila jsem skvělý tým lidí a jsem moc ráda, že jsem mohla spolupracovat s tak talentovanými umělci.

Kateřina Kulková @_katerinakulkova_ našla inspiraci při tvorbě svých šatů ve Salvation Mountain. Kolekce ji začala připomínat Srdcovou královnu a od toho jsem se potom odpíchla já.

Celý soubor je nazvaný Srdcová královna a hlavní inspirací pro mne je fantasy pohádka Alenka v Říši divů. Díky tomuto projektu jsem aspoň mohla s klidným svědomím sedět s dětmi na gauči a koukat dva dny za sebou na tuhle pohádku, na oba díly.

K celému projektu vznikl asi 16 stránkový moodboard, s holkama jsem dlouho řešila vlasy i make-up. Oběma moc děkuji za trpělivost, protože moje představy jsou čím dál tím náročnější.

Díky @eliska_hauserova jsem měla možnost konečně fotit u ní v @bylonebylo.bar a propojit oba světy. Bar je totiž inspirovaný filmy. A kam jinam tedy umístit pohádkovou postavu?

Tým

Kateřina Kulková (módní návrhářka)
Veronika Holcová (make-up)
Natálie Kiliánová (hair stylist)
Eliška Hauserová (poskytnutí prostor – bar Bylo Nebylo)
Eliška Šterbová (modelka)
Eskimo Bohemia (agentura)
Zuzana Fajmonová (fotograf, art director)

Filmové zpracování bylo pro mne inspirací jak z pohledu použitých světel a barevnosti, tak v make-upu a účesu. Nechala jsem se však pouze inspirovat, protože k tak výrazným šatům jsem nechtěla stejný look. 

Kategorie

Fashion
Backstage

Jak tato série vznikla?

Každému mému projektu předchází docela složitá příprava a plánování. Sepsala jsem pro vás v několika bodech jak jsem takovýto projekt dokázala dát do kupy.

Než se dám do plánování, potřebuji dobrý nápad. A to je samozřejmě ta nejsložitější část. Díky módní návrhářce Kačce z ústecké univerzity jsem ho měla ale téměř naservírovaný. Vyrobila sérii šatů, které připomínají Srdcovou královnu z Alenky v Říši divů. Poslala mi svou ročníkovou anotaci k souboru od které jsem se potom odpíchla. S Kačkou jsem se úplně náhodně setkala na Czech Design Week, kde mne velmi zaujala její extravagantní tvorba, která mi je vlastní.

Moodboard

Moodboard je vlastně takový vizuální plán toho, co budete fotit. Dnes už bez něj nedám ránu ani na menší focení. Díky němu nejen vím, co budu fotit, ale vím i jak bude celá scéna vypadat, jak ji budu svítit, jaké pózy budu chtít po modelce, budu vědět barevné ladění, prostor, co vzít sebou a další nutné informace.

Moodboard tvořím hlavně jako takový brainstorming. Dlouhodobě si ukládám nápady a když přijde ten správný čas, začnu je vytahovat a skládat vedle sebe. Většinou využívám Pinterest nebo Instagram jako zdroj inspirace. Fotky poskládám vedle sebe a nakonec přesně vím, jak bude výsledný projekt vypadat. Moodboard na tento projekt byl celých 16 stran!

tým

Na větší focení je tým lidí opravdu nepostradatelná položka. Donedávna jsem všechno dělala sama. Ano, dá se to zvládnout, ale na něco časem už prostě nestačíte. Neuhlídáte pózu, neudržíte si sami světlo, neuděláte tak perfektní make-up jako profík. Začnětě hledat ve vašem okolí. Já často spolupracuji s Markem a Tomem. Jsou to mí bývalí spolužáci z Liberecké školy fotografie. 

Realizace

Tuto sérii fotografií jsem se rozhodla nafotit v libereckém umělecké baru Bylo Nebylo, který je inspirován filmy a seriály. Kde jinde tedy nafotit pohádkovou postavu, zhmotněnou ze stejnojmenného koktejlu?

backstage

Napsali o mně!

“Zuzka, jak lze vidět, je velkou nadějí pro český módní průmysl a předpovídáme jí slibnou budoucnost v rámci fotografické spolupráce s firmami, které produkují módu nebo připravují stránky módních časopisů”.

 

CZECH INDUSTRY

další projekty

Zajímají vás další kreativní projekty, kterými se můžete nechat inspirovat?

foto+video pro deny grigorik

workshop kreativní svícení

chcete se mnou také spolupracovat?
Napište mi!

Vytvořím projekt na míru vašim potřebám.